11.04.2014

Outlook Gelen Kutunuzdan Skype Arkadaşlarınızla Yazılı, Sesli ve Görüntülü Konuşabileceğinizi Biliyor muydunuz?

Windows'un e-mail servisi outlook hizmetiyle gmail hesabımızı, facebook hesabımızı bağlayarak oradaki arkadaşlaramızla anlık chat yapıb, durum güncellemeleri gibi etkinliklerini görüp aynı zamande durum paylaşımları yapabiliyorduk. Outlook hizmetini artık Skype (sesli, görüntülü konuşma programı) ile entegre edip gelen kutunuz, daha doğrusu www.outlook.com üzerinden Skype kişilerinizle anlık olarak yazılı, sesli ve görüntülü görüşmeler yağabileceksiniz tek ihtiyacınız olan küçük bir eklenti. O eklentiyede bu linkden https://rendezvous.skype.com/linking.html ulaşabilirsiniz.

Daha sonra kullanımı ve işinize yarayabilecek ek özellikler için alt sütunda Microsoft'un kendi sitesinden aldığım kullanım klavuzunu okuyarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Zaten outlook hizmeti microsofta aitti. Geçtiğimiz sene içinde skype ile outlook hizmetini birleştirmişlerdi MSN'in sohbet ara yüzünü tarihin tozlu raflarına gömmüşlerdi. Belkide Skype'da tamamen microsoft'a aittir kim bilir? ben bilmem, Bill Gates emmi bilir...

ECZUN


Outlook.com ile hep sosyal olunOutlook.com gelen kutunuzdan sohbet edebilir, sosyal ağlardan kişi ekleyebilir, Facebook ve Twitter içeriğinizi yönetebilir ve yorum gönderip arkadaşlık isteklerini kabul edebilirsiniz.

Arkadaşlarınız tek bir yerde

Facebook, Twitter, Google, LinkedIn ve diğer ağlardan kişi eklediğinizde, bu hesaplardaki adres güncellemesi gibi değişiklikler Outlook.com'da otomatik olarak güncellenir.
Kişiler'de kişi listesi
Gelen kutunuzun üst kısmında bulunan Outlook'un yanındaki oka tıklayın.
Outlook.com logosu ve oku
Ardından Kişiler'e tıklayın.
Outlook.com, Kişiler, Takvim ve OneDrive
Kullanılabilen ağların listesini (Google, Twitter ve Facebook gibi) göremezseniz Yönet'e ve ardından Kişi ekle'ye tıklayın.
Eklemek istediğiniz ağa tıklayın ve ekrandaki yönergeleri izleyin.
Bir ağa bağlandıktan sonra, bu ağlardaki en son güncellemeleri, Tweet'leri ve profil resimlerini gelen kutunuzun sağ bölmesinde görebilirsiniz. Etkin görünüm ayarlarını aç seçeneğini belirlerseniz, gelen kutunuzdan yorum gönderebilir veya arkadaşlık isteklerini kabul edebilirsiniz.
Sağ bölmedeki bağlantıları gösteren örnek e-posta
Başka kişilerin e-posta adresinizle ve/veya telefon numaranızla genel Facebook veya Twitter hesabınızı bulup bulamayacağını ayarlayabilirsiniz. Outlook.com, gizliliğinizi koruyacak ve bilgileriniz üzerindeki denetiminizi güçlendirecek şekilde tasarlanmıştır.
Facebook hesabınızı ve Twitter hesabınızı Outlook.com ile yönetme hakkında daha fazla bilgi alın.
Gruplar'da nasıl kişi ekleyebileceğiniz ve silebileceğiniz de dahil olmak üzere kişi listenizi yönetme hakkında daha fazla bilgi edinin.

Gelen kutunuzdan sohbet edin

Skype, Facebook veya Google arkadaşlarınızdan birinin çevrimiçi olduğunu görürseniz onlara gelen kutunuzdan çabucak bir anlık ileti gönderebilirsiniz. Sağ üst köşedeki simgeye tıklayın ve Yeni konuşma başlat kutusundan anlık mesaj göndereceğiniz kişiyi seçin.
Mesajlaşma'da örnek sohbet
Doğrudan Outlook.com gelen kutunuzdan Skype aramaları da yapabilirsiniz. Skype'ı Outlook.com'da nasıl kullanacağınız hakkında daha faza bilgi edinin

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder